בריאות ורפואה כללית

ניתוח להחלפת מפרק ירך: כל מה שאתם צריכים לדעת

ניתוח החלפת מפרק ירך Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

ניתוח החלפת מפרק הירך הוא אחד הניתוחים המאתגרים ביותר באורטופדיה, כאשר מדי שנה מתקיימים כמה מיליוני ניתוחים. החלפת מפרק הירך יכולה להתבצע הן מסיבות מניעתיות והן מסיבות טיפוליות. אבל איך הפעולה המורכבת הזו כוללת הרבה מאוד חלקים ושלבים שונים?

מפרק הירך הוא מפרק כדור ושקע, כאשר ראש עצם הירך משתלב באצטבולום. לרקמה הרכה סביב הירך יש מספר מבנים אנטומיים, כולל רצועות, גידים, קפסולות מפרקים ושרירים המהווים חלק בלתי נפרד מתפקוד תקין של הירך.

מהם היתרונות והחסרונות של ניתוח החלפת מפרק הירך?

ניתוח החלפת מפרק הירך הוא הליך כירורגי המחליף את מפרק הירך. הוא משמש להקלה על כאבים ונכות הנגרמים על ידי דלקת מפרקים ניוונית או דלקת מפרקים שגרונית של הירך, שעלולות לגרום לכאבים עזים, מוגבלות בניידות ופגיעה באיכות החיים.

הדבר הטוב בניתוח החלפת מפרק הירך הוא שהוא מגיע עם סיכון נמוך לסיבוכים, אך הוא אינו מבטיח חיים ללא כאבים. הדבר הרע בניתוח זה הוא שהוא עלול להוביל לסיבוכים כמו זיהום, קרישי דם ואפילו מוות.

לניתוח החלפת מפרק הירך יתרונות רבים כמו הקלה על כאבים ושיקום תפקוד בחולים עם דלקת מפרקים ניוונית חמורה או דלקת מפרקים.

כמה זמן לוקח ניתוח להחלפת מפרק ירך ומה כרוך בו?

ניתוח החלפת מפרק הירך הוא ניתוח מרכזי עבור חולים עם דלקת מפרקים ניוונית חמורה. זה מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית ולוקח כשעתיים פחות או יותר.

הניתוח עשוי להיעשות במסגרת אשפוז או כפרוצדורה אשפוזית. הליכי אשפוז מסובכים יותר ודורשים זמן החלמה ארוך יותר, אך לרוב הם כוללים תוכניות שיקום נרחבות יותר.

ברוב המקרים, המטופל ילך עם קביים לאחר הניתוח, אך לרוב יוכל לחזור לפעילותו הרגילה תוך שבוע עד שלושה שבועות מהניתוח.

מה גורם לניתוח החלפת מפרק הירך?

הסיבה השכיחה ביותר לניתוח החלפת מפרק הירך היא דלקת מפרקים ניוונית. מטופלים שנמצאים בסיכון גבוה לניתוח החלפת מפרק הירך כוללים את אלו שסבלו מאירועים חוזרים ונשנים של כאבים מסחוס קרוע וכאלה שיש להם גדילה גרמית בראש עצם הירך.

אנו מקווים שמאמר זה סיפק לכם את המידע הרלוונטי בנושא ניתוח החלפת מפרק ירך.

תפריט נגישות אתר