כללי

כל מה שחשוב לדעת על ביטול צוואה הדדית 

Laptop 3196481 640 1

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

 ביטול צוואה הדדית הוא הליך משפטי הכולל ביטול של צוואה שנוצרה במשותף על ידי שני אנשים או יותר. הליך זה מתרחש בדרך כלל כאשר אחד או שני הצדדים המעורבים מעוניינים לבצע שינויים בתכניות העיזבון שלהם או כאשר ישנם שינויים משמעותיים ביחסיהם המחייבים את פירוק הצוואה ההדדית. להלן סקירה של השלבים הכרוכים בביטול צוואה הדדית:

שלבים בהליך ביטול צוואה הדדית

1. התייעצות עם עורך דין: השלב הראשון בהליך הביטול הוא פנייה לייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתכנון עיזבון ודיני צוואה. עורך הדין יבחן את הצוואה ההדדית, יעריך את הסיבות לביטול וייתן הנחיות לגבי ההשלכות המשפטיות של ביטול הצוואה.

 

2. תיעוד נימוקים: חיוני לתעד את הסיבות לרצון לבטל את הצוואה ההדדית. זה יכול לכלול שינויים ביחסים בין הצדדים, שינויים בנסיבות הפיננסיות או רצון לבצע הפרשות שונות למוטבים.

 

3. ניסוח מסמך ביטול: יהיה צורך לנסח מסמך ביטול כדי לבצע  רשמית ביטול צוואה הדדית. מסמך זה צריך לציין בבירור את הכוונה לבטל את הצוואה ויש לחתום ומתארך על ידי כל הצדדים המעורבים.

 

4. הודעת נהנים: במידה ויש נהנים הנקובים בצוואה ההדדית, יש להודיע ​​להם על הכוונה לבטל את הצוואה. זה נעשה בדרך כלל על ידי עורך הדין המייצג את הצדדים המעורבים בהליך הביטול.

 

5. הגשה לבית משפט: את מסמך הביטול, יחד עם כל תיעוד תומך, יש להגיש לבית המשפט לצוואה בשטח השיפוט בו נערכה הצוואה ההדדית במקור. בית המשפט יבחן את הביטול ואם ישכנע יאשר את ביטול הצוואה ההדדית.

 

6. עדכון מסמכי תכנון עיזבון: לאחר ביטול הצוואה ההדדית, חשוב לעדכן כל מסמך תכנון עיזבון אחר, כגון צוואות בודדות, נאמנויות או ייעודי מוטבים, כך שישקפו את הרצונות החדשים של הצדדים המעורבים. .

 

7. סיום הביטול: מרגע שבית המשפט לצוואה אישר את ביטול הצוואה ההדדית וננקטו כל הצעדים הנדרשים לעדכון מסמכי תכנון עיזבון, הליך הביטול נחשב לסיום.

סיכום

בסך הכל, ביטול צוואה הדדית הוא הליך משפטי הדורש שיקול דעת, תיעוד והכוונה משפטית מדוקדקת על מנת להבטיח כי רצונות הצדדים המעורבים יתבצעו ביעילות.

 

תפריט נגישות אתר