כללי

טיסה לבנגקוק מתל אביב כל מה שצריך לדעת

Airline 2805584

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

                          מסע מרגש בטיסה לבנגקוק, לחקור את האטרקציות והפנינים הנסתרות של העיר.

ממריא: ההרפתקה מתחילה

ההתרגשות הייתה מורגשת כשעלינו על הטיסה לבנגקוק. אחרי אינספור שעות של תכנון וציפייה, סוף סוף יצאנו להרפתקה שלנו ל'עיר המלאכים'. זמזום המנועים והעומס של ההמראה מילאו אותנו בתחושת התרגשות וציפייה. כשעלינו אל השמיים הכחולים העצומים, לא יכולנו שלא לחוש תחושת חופש ושחרור.

כשהבטנו מבעד לחלון, צפינו איך העולם שמתחתינו נעלם אט אט לזיכרון רחוק. נדמה היה שהעננים בחוץ רוקדים בשמיים, משנים צורות וצבעים ככל שהתנשאנו למעלה ויותר. זה היה כאילו היקום מציג מופע רק בשבילנו, מברך אותנו לפרק הבא במסע שלנו.

כאשר שלט חגורות הבטיחות כבה, פתחנו בשקיקה את החגורות והתחלנו לחקור את הסביבה החדשה שלנו. צוות תא הנוסעים קיבל את פנינו בחיוכים חמים והתמקמנו במהירות במקומותינו, צופים בשקיקה להרפתקאות הצפויות לנו. הדיילת הגיעה עם מגבות חמות, משקאות מרעננים ותפריט ארוחות טעימות שהותירו את בלוטות הטעם שלנו מעקצצות מציפייה.

מטוס עמוס, עם נוסעים נרגשים המוכנים להרפתקה שלהם לבנגקוק
מטוס עמוס, עם נוסעים נרגשים המוכנים להרפתקה שלהם לבנגקוק

מה מחכה ב'עיר המלאכים'?

כשנחתנו בבנגקוק, קידמה את פנינו עיר שחיה באנרגיה ותוססת. הרחובות השוקקים היו מלאים בקקופוניה של צלילים וריחות שהיו מרנינים וסוחפים כאחד. לא יכולנו לחכות לצלול לתוך התרבות ולחקור את כל מה שיש ל'עיר המלאכים' להציע.

אחד הדברים הראשונים שהדהימו אותנו היה ההיסטוריה והאדריכלות העשירה של העיר. מהמקדשים המעוטרים ועד הארמונות המדהימים, בנגקוק היא עיר ספוג מסורת ותרבות. התפעלנו מהעיצובים המורכבים ותשומת הלב לפרטים שהיו קיים בכל בניין ומבנה.

דבר נוסף שהתרגשנו לחוות היה האוכל. בנגקוק ידועה בסצנת אוכל הרחוב שלה, ולא יכולנו לחכות להתפנק עם כמה מהמעדנים המקומיים. מהקארי החריף ועד למנות האטריות הטעימות, היינו להוטים לנסות הכל.

כמובן, שום טיול לבנגקוק לא יהיה שלם בלי לחקור את חיי הלילה של העיר. העיר מפורסמת בסצנת חיי הלילה התוססת והמגוונת שלה, עם הכל מברים על הגג ועד למועדונים תת-קרקעיים. ציפינו לשקוע בחיי הלילה המקומיים ולראות מה יש לעיר להציע.

"ארץ החיוכים": חיבוק התרבות המקומית

כשסיירנו את העיר, הבנו במהירות מדוע תאילנד ידועה כ"ארץ החיוכים". בכל מקום שהלכנו, התקבלנו בחיוכים חמים ומסבירי פנים מהמקומיים. היה ברור שתושבי בנגקוק גאים בעירם ולהוטים לחלוק אותה עם המבקרים.

אחת הדרכים שבהן אימצנו את התרבות המקומית הייתה בביקור במקדשים ובמקדשים הרבים שפזזו בעיר. התפעלנו מהעיצובים המורכבים ומיצירות האמנות היפות שקישטו כל מקדש. כמו כן, לקחנו חלק בטקסים בודהיסטיים שונים, כמו הגשת מנחות והדלקת קטורת, מה שאפשר לנו להבין יותר לעומק את הדת ואורח החיים המקומיים.

דרך נוספת שאימצנו את התרבות המקומית הייתה דרך האוכל. ניסינו הכל מהפאד תאי המפורסם ועד למנות פחות מוכרות כמו סום טאם, סלט פפאיה חריף. ביקרנו גם בשווקים מקומיים וברוכלי רחוב, שם הייתה לנו הזדמנות לתקשר עם הרוכלים וללמוד על חייהם ועסקיהם.

השתתפנו גם בחלק מהמסורות המקומיות, כמו פסטיבל סונגקראן, שחוגג את ראש השנה התאילנדי. הצטרפנו לקרבות המים ולחגיגות שהיו חוויה מהנה ובלתי נשכחת.

תיירים ומקומיים חולקים ארוחה תאילנדית מסורתית, מחייכים ונהנים זה מחברתו של זה
תיירים ומקומיים חולקים ארוחה תאילנדית מסורתית, מחייכים ונהנים זה מחברתו של זה

להגיד להתראות: להשאיר חלק מלבנו בבנגקוק

כשהתקופה שלנו בבנגקוק הגיעה לסיומה, לא יכולנו שלא לחוש תחושת עצב. התאהבנו בעיר ובאנשיה, והיה קשה להיפרד. עם זאת, ידענו שאנחנו עוזבים עם חתיכת בנגקוק בלב, ושתמיד נוקיר את הזיכרונות שעשינו.

  • משקף את הטיול שלנו:

    כשארזנו את המזוודות והתכוננו ליציאה, לקח לנו קצת זמן להרהר בטיול שלנו. דיברנו על החוויות האהובות עלינו, האנשים שפגשנו, והלקחים שלמדנו. הבנו שהטיול שלנו בבנגקוק היה הרבה יותר מסתם חופשה - זה היה מסע של גילוי עצמי וצמיחה אישית.

  • להשאיר חלק מליבנו:

    כשנפרדנו מהעיר ומאנשיה, ידענו שאנו משאירים חלק מליבנו מאחור. יצרנו קשרים עמוקים עם המקומיים וחווינו דרך חיים שונה בתכלית משלנו. הבטחנו לעצמנו שנחזור יום אחד, ונמשיך לאמץ את התרבות ואורח החיים המקומיים.

  • רושם מתמשך:

 

דברים לעשות בבנגקוק:

פעילות מקום מחיר זמן נחוץ
בקר בארמון הגדול בנגקוק 200 ₪ חצי יום
חקור את שווקי הלילה של בנגקוק בנגקוק 50 ₪ חצי יום
בקר בוואט פו בנגקוק 100 ₪ שעתיים
סע בסירה עם זנב ארוך בנגקוק 50 ₪ שעה אחת

לסיכום, טיסה לבנגקוק מציעה חוויה בלתי נשכחת, מלאה בתרבות, היסטוריה והרפתקאות.

תפריט נגישות אתר