אימונים וכושר

אופנוע ספורט - מדריך למתחילים

אופנוע ספורט 1 Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

אופנוע הוא רכב מנועי בעל שניים או שלושה גלגלים, ומסגרת חזקה. הוא מופעל על ידי מנוע שמשתמש בכוח הבוכנה כדי לסובב את גל הארכובה. גל הארכובה מתחבר לגלגל האחורי באמצעות שרשרת או חגורה. כמו כן, האופנוע קיים מאז 1885 כאשר גוטליב דיימלר בנה את האופניים הראשונים מונעי בנזין.

עם השנים, האופנוע התפתח להרבה סוגים שונים של כלי רכב עם מטרות שונות כולל אופנוע ספורט, אופנועי קרוזר, אופנועי טיולים, ואפילו אופנועים מותאמים שהפכו לכלי רכב חדשים כמו סירות מהירות ומכוניות. אופנועים אלו הותאמו למטרות שונות, כגון מרוצים, שיוט, טיולים ורכיבת שטח. ישנם גם כמה דגמים המיועדים לשימוש בשטח בלבד.

אופנוע ספורט הוא סוג של אופנוע המיועד למירוץ על מסלול מרוצים. לרוב הוא קל מאוד ובעל יחסי כוח-משקל גבוהים מה שהופך אותו לאופנוע המהיר ביותר בעולם. כמו כן, אופנוע ספורט משמש בדרך כלל על ידי רוכבים מקצועיים או רוכבים חובבים שרוצים להיכנס לתחרויות מירוץ חובבים.

נוסף על כך, אופנוע ספורט הנפוץ ביותר כיום הומצא על ידי הארלי דיווידסון בשנת 1903 והוא עדיין הסוג הפופולרי ביותר כיום. לאופנוע זה היה מנוע קטן שהפך אותו למהיר וקל משקל לגודלו. זה הפך אותו למושלם למירוץ מכיוון שהוא לא היה צריך לשאת מיכלי דלק כבדים או מנועים כדי לגרום להם לנסוע מהר כמו אופנועים אחרים.

כמה דברים שלא ידעתם על אופנועי ספורט

יש הרבה דברים שלא ידעתם על אופנועי ספורט. אם אתם חובבים אופנועים, אז זה הזמן לדעת את הדברים הללו.

  • אופנועי ספורט קיימים מאז סוף המאה ה-19, כאשר הם שימשו לראשונה במירוצי אופניים.
  • הם נקראו במקור "מכוניות" ו"כרכרות ללא סוסים".
  • המירוץ הראשון שנרשם היה בפריז, צרפת ב-1887.
  • מרוץ האופנועים הראשון בארה"ב נערך בשנת 1894 ונוצח על ידי פרנק דורייה מאמריקה במהירות מרבית של 25 קמ"ש (40 קמ"ש).
  • רוכב האופנועים האמריקאי הראשון עם שמו על המכונה שלו היה צ'ארלס ג'רוט שניצח במרוץ האי מאן TT 1901 במהירות ממוצעת של 36 מייל לשעה (58 קמ"ש).

תפריט נגישות אתר