קבב בורי

אופן ההכנה:

מתחילים עם הקלייה של הצנוברים, אני קולה אותם על מחבת חמה ללא שמן בכלל, אבל לא יותר מידי חמה כי הם נשרפים בקלות, על אש קטנה מבלי לעזוב את המחבת וכל הזמן לערבב אותם בכדי שיקבלו צבע זהוב מכל הכיוונים ולא רק מצד אחד, חשוב מאוד שהקלייה תהייה עדינה מכיוון שאנו עוד עומדים לצלות את הקציצות על הגריל ושם הצנוברים יקבלו קלייה נוספת. אחרי שהצנוברים קיבלו צבע יפה אנו מקררים אותם בכלי חדש (המחבת עוד חמה והיא ממשיכה לקלות את הצנוברים לכן לא מספיק רק לכבות את האש) אם הצנוברים קטנטנים אז משאירים אותם שלמים אך אם הם גדולים רצוי מאוד לקצוץ אותם גס – זה יעזור לקציצות לא "להתפרק" על הגריל.

אחרי הצנוברים מגיע התור של הבצלים, קוצצים אותם דק דק ומטגנים עם מעט שמן במחבת, שוב על אש קטנה בערך כרבע שעה על מנת שיקבלו צבע זהוב ויפה, הצבע הזהוב נובע מההתקרמלות (קרמל) של הסוכרים הטבעיים המצויים בבצל (בבצל ושום יש הכי הרבה סוכר מכל הירקות) ברגע שהבצל קיבל את הצבע החום היפה של הקרמל מורידים אותו מהאש ומקררים.

כשקונים את הדג מבקשים מהמוכר שינקה אותו מעצמות ויוריד לו את העור, אני משתמש בבורי, בעברית צחה שמו הוא "קיפון גדול הראש" לדעתי זהו דג מעולה לכל סוג של קציצות בגלל שהוא שמן במידה הרצויה, לא יותר מידי ולא פחות מידי, לא מתייבש במהירות, בגלל שהוא אינו דג טורף טעם "הים" שבו נמוך יחסית ובצלייה על גריל הקציצות יקבלו ארומה של בשר ולא של דגים. ובלי כל קשר הוא דג מאוד בריא בגלל כמות היוד המצויה בבשרו. את הדג חשוב מאוד לקצוץ בסכין ולא במעבד מזון – ככלל דגים המעובדים במעבד מזון מאבדים מהמרקם שלהם והקציצות יהפכו להיות "דחוסות" מאוד ולא יהיה נעים לאכול אותן.

לאחר שקצצנו את הצג אנו מערבבים אותו עם כל שאר המרכיבים, שוב על הפטרוזיליה והכוסברה להיות קצוצים דק מאוד על מנת שהקציצות לא יתפרקו לנו בצלייה.

הגודל של הקציצות תלוי בכם, רצוי שלא יהיו גדולות מידי מכיוון שיקח להם הרבה זמן להיות מוכנות, מי שרוצה יכול להכין את הקציצות גם במחבת, במידה וכן על הקציצות להיות מעט שטוחות ולא עגולות כמו כדור.

בהצלחה..

מצרכים:

חצי ק"ג דג בורי נקי מעצמות ללא עור קצוץ דק דק בסכין

חופן צנוברים קלויים קלייה עדינה במחבת

צרור כסברה קצוץ

צרור פטרוזיליה קצוץ

3 בצלים בינוניים קצוצים צק

5 כפות שמן זית כתית מעולה

3 כפות דבש טהור

כפית פפריקה מתוקה

כפית כמון טחון

מלח ים אטלנטי לפי טעם

פלפל שחור טחון לפי טעם

פלפל חריף קצוץ (למי שאוהב)