fields

טיול יין וגבינות לעמק האלה

אין כמו התקופה הזו של שנה חדשה וחגים כדי לעשות גיחה אל הטבע. הצבעים המשתנים ומעמיקים, הרוחות הקרירות של הסתיו, השלכת, ניחוח האדמה אחרי הגשם הראשון… הנופים האלו שעוד לא טבעו בים האספלט והבטון שהנפש מתגעגעת אליהם.

ואם כבר ימי חג עומדים בפנינו, אז מה יכול להיות טוב יותר מאשר לשלב יציאה לטבע עם קניית מתנות לחג?

בעקבות גיחה שעשינו ליקב ברבדו שנמצא במרחק של 40 דקות מהאספלט של תל אביב אבל בחבל ארץ אחר בכלל, שהמהדרים יקראו לו טוסקנה של ישראל, ואנחנו קוראים לו שפלת יהודה – נראה לנו שזו ההמלצה האולטימטיבית לטיול מרחבים גבינות ויין.

P1070678

 

אז כל מה שצריך זה לצאת מאילון הדרומי, אחרי חולון אל כביש 431 ולהתחיל לנסוע מזרחה.

אחרי 20 דקות של נסיעה באוטוסטרדה אורבנית ללא פינה אחת של נוף, מייד לאחר הפנייה ימינה לכביש 44, הכל משתנה והטבע נפרש לפניך במלוא עוזו. לא לחינם השלטים בצידי הדרך מודיעים שזהו אזור טיולי אופניים. דרך כפרית שבצידיה משתרעים כרמי גפנים לכל מראית העין. ושלווה. כל כך שלווה.

כ-9 קילומטר לאחר הפנייה לכביש 44 (מומלץ לנסוע לאט) אפשר לקלוט את השלט הקטן מימין "יקב ברבדו", שמסמן להכנס לדרך כורכר צדדית. וכמו בסרט "דרכים צדדיות", מתחילים לנסוע בשביל עפר בין כרמים כרמים למלוא העין, בעקבות השלטים הקטנים שממוקמים בשוליים. עד שמגיעים ליקב הקטן.

3 (1)

 

אם יתמזל מזלכם, תוכלו לפגוש ביקב את פרופ' בן עמי ברבדו שהוא מבכירי המדענים בעולם בנושא גפן ויין וחבר בוועדת המומחים של ארגון הגפן והיין העולמי OIV . המחקרים של פרופסור ברבדו העוסקים בשיטות טיפול בכרם והשפעתם על איכות היין, זיכו אותו בהכרה בין לאומית ופרסים יוקרתיים. במהלך הקריירה האקדמית שלו, הכשיר פרופ' ברבדו את עודד שוסיוב שהיום גם הוא פרופסור, ואז היה הסטודנט  שלו. וכאן בעצם מתחיל סיפור היקב, כי פרופ' שוסיוב הוא בן למשפחת כורמים, דור שמיני ליתר דיוק, והוא הציע לפרופ' ברבדו לפתוח ביחד יקב בתוך כרמי המשפחה שליד המושב כרמי יוסף.

פרופ' בן עמי ברבדו

פרופ' בן עמי ברבדו

 

החלום יוצא לדרך

כרמי היקב ניטעו לפני יותר מ-50 שנה ע"י צבי (צביילה)  שוסייב בן ה-80, שממשיך את מלאכת טיפוח הכרמים עד היום.
וכמו באגדות, גם כאן החלום יצא לדרך ובשנת 2003 נפתח היקב המשפחתי. לפני כארבע שנים הציג פרופסור שוסיוב יחד עם פרופסור בן עמי ברבדו סדרת יין בוטיק ממוספרת ומאז נתפס יקב כרמי יוסף כאחד מיקבי הבוטיק המבטיחים ביותר בארץ.

P1070698

 

פרסים והצטיינות

יינות היקב זכו לפרסים רבים, ביניהם: מרלו 2011ציון לשבח בIWC,  קברנה סוביניון 2012 ציון לשבח Decanter world wine awards, שירז 2011 - ציון לשבח בIWC ועוד.

ליקב יש מרכז מבקרים קטן, והוא מזמין את הקהל לבוא, לשבת על מרפסת העץ הקטנה, לשתות יין ולהנות. אגב, ב30 לספטמבר מתקיים בציר לילה של ענבי קברנה סוביניון והציבור מוזמן לבוא ולהשתתף. ובכלל כדאי לעקוב אחרי האירועים של היקב. לפרטים על שעות הפתיחה ובכלל —> כאן.

 

שביל עיזים

ואם אנחנו כבר בעניין של יין, אז איך אפשר בלי גבינות?
לא רחוק מכרמי יוסף, מול צומת חולדה, נמצא מושב טל שחר, שבו, בלב השדות ממוקם משק עיזים משפחתי בשם "שביל עיזים" הכולל דיר קטן, מחלבה ומרכז מבקרים עם חנות גבינות.

צילום:Sarah Tuttle-Singer

צילום:Sarah Tuttle-Singer

מול צומת חולדה

מול צומת חולדה

cheese

לפרטים על מועדי אירועים, סדנאות, ופתיחת מרכז המבקרים —> כאן

אז למה אתם מחכים? קחו את המכונית או את האופניים וצאו לדרך.

ושתהיה לכולנו שנה נהדרת.